Moje E-kniha sbírka veršů v prodeji například i ZDE


Až bude poražen poslední strom, až bude otrávena poslední řeka a uloven poslední pták, pak teprve pochopíte, že peníze se jíst nedají.

Koncert pro bolavou duši

9. března 2012 v 12:58 | mysteriouswolf |  Střípky ze života ©
V únoru 2011 se konal v Praze koncert mé oblibené německé vokální skupiny Gregorian. Miluji jejich chorály, které v posledních letech obohatili o přepracování aktuálních hudebních hitů do stylu, který se blíží zpěvu středověkých mnichů.

Přestože v době konání koncertu jsem měla bohužel své horší období, ozvaly se úzkosti a nálada se pohybovala jak na houpačce - jednou nahoře, jindy spíš zase dole, lístky byly už zakoupeny a tak jsme s manželem vyrazili.
Cesta autem proběhla v pohodě.

Nervozita se dostavila až na místě - v kongresovém centru. Byli jsme tam ale včas, tak jsme v klidu zjistili, kterým vchodem půjdeme do sálu a zašli ještě do bufetu, na kávu.

Když je mě hůře, špatně snáším davy lidí. Popravdě - někdy doslova trpím. Takže, když se bufet zaplnil, raději jsme si šli sednout už do sálu.
Zvolili jsme už při reservaci místo hned na kraji, z jedné strany manžela, z druhé mě od dalšího sektoru oddělovala ulička.

Jen tak, jsem v toto období schopna absolvovat akce, kde se koncentruje větší množství lidí. Konečně se ozval gong a na podium majestátně vešli Gregoriáni, oblečení jako vždy do mnišského roucha.
Zazněli první tóny chorálu a mně po zádech přeběhnul příjemně " mrazivý " pocit.

Zaposlouchala jsem se a nespustila oči z jejich úžasné choreografie a světelných efektů.
Jejich nádherné mystické zvuky mě úplně celou prostoupily. Cítila jsem, jak se tóny dotýkaly mé duševní bolesti, někde hluboko uvnitř.
Po pár minutách mnou proběhlo tolik emocí, že mně po tváři začaly stékat slzy.

Byly to ale slzy úlevné, slzy štěstí z prožitku. Pro tu chvíli odplavily mou bolest na duši, cítila jsem něco překrásného.
Na konci si celé publikum potleskem vyžádalo několik přídavků a atmosféra byla nádherná.
Při odchodu jsme si se souborem zamávali na rozloučenou.

Myslím, že spokojenost byla veliká, jak na straně publika, tak tohoto nádherného souboru. A já tenkrát odcházela s vědomím, že na tenhle koncert, nikdy nezapomenu!


zdroj obrázku: google
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | Web | 9. března 2012 v 22:14 | Reagovat

Chápu ty tvé slzy, hudba dovede uvolnit emoce a odplavit to špatné.

2 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 10. března 2012 v 9:32 | Reagovat

[1]: jj,na mě to funguje na 100% :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama