Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu

Kirsten Dunst

5. února 2012 v 19:50 | mysteriouswolf
Datum narození: 30.4. 1982
Místo narození: New Jersey, USA

Kirsten Dunst se narodila v roce 1982 Inez Dunstové, bývalé majitelce galerie a Klausi Dunstovi, vědeckému výzkumníkovi v oblasti lékařství. Kromě Kirsten se jim narodil také syn Christian
V roce 1989 se Kirsten s rodinou přestěhovala do Los Angeles, kde se její kariéra začala rozvíjet. Dnes žije střídavě v New Yorku a Los Angeles.

Svoje první herecké zkušenosti získala Kirsten ve svých 3 letech, kdy začala natáčet televizní reklamy . Svou první roli ve filmu získala v r.1989 ve filmu Povídky z New Yorku, kde si ale zahrála jen malou roli.
Větší role začaly přicházet až v roce 1994. To se Kirsten objevila ve filmu Malé ženy, kde se objevila po boku Winony Ryder a Gabriela Byrena.
Potom natočila ještě seriál Pohotovost a film Hamouni.
Na konci roku přišel konečně první velký trhák - film Interview s úpírem, kde se objevila po boku opravdových hvězd Brada Pitta a Toma Cruise.
Za tuto roli byla také nominována na Zlaté glóby.

Výběr dalších filmů kde hrála :
Ďáblova čísla/ Krása na zabití / Odvážné srdce / Dotek anděla/
Mother Night/ Anastázie/ Smrt panen/ Vrána 3/ Marie Antoinette / Melancholia/ On the Road / Věčný svit neposkvrněné mysli/ Úsměv Mona Lisy/ Holka jako lusk/ Muž který zabil/ Wimbledon/ Jumanji/

 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama