Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu

Antonio Banderas

24. ledna 2012 v 15:00 | mysteriouswolf
Datum narození: 10. 08.1960
Místo narození: Španělsko

Antonio Banderas se narodil státnímu úředníkovi a učitelce ve Španělsku, v Malaze. Jeho velká touha byla stát se profesionálním fotbalistou, ale ta byla zmařena zlomením nohy ve 14-ti letech, proto se rozhodl stát se hercem.

Rozhodl se pro školu dramatického umění v rodném městě. Po absolvování začala jeho herecká kariéra v malé divadelní společnosti. V devatenácti letech se Antonio přestěhoval do Madridu a stal se členem Španělského národního divadla, kde působil až do roku 1986.

Zpočátku následovaly menší role, ale ve významných filmech jako House of Spirits, Philadelphia, kde si zahrál Miguela Alvareze, partnera Andrewa Becketta, nakaženého AIDS, Interview s upírem a v komedii Rapsodie v Miami.

Po těchto úspěších získal svou první hlavní roli v americkém filmu, v akční komedii "Desperado".
Další významné role následovaly, nejprve v akčním thrilleru Nájemní vrazi, kde byl jeho hereckým partnerem Sylvester Stallone, následné v thrilleru Schůzka s cizincem a také po boku Madonny ve filmovém muzikálu Evita, kde za svůj skvělý pěvecký projev získal nominaci na Zlatý glóbus.

V roce 1998 se objevil ve filmovém hitu Zorro: Tajemná tvář. Film slavil úspěch nejen mezi diváky, ale i kritikou. Ve filmu si zahrál po boku Anthonyho Hopkinse a Catherine Zeta-Jones.

Výběr z filmů kde Banderas hrál:
Králové mamba
Dům duchů
Boxeři
Malý velcí podvodníci
Evita
Nájemní vrazi
Prokletá Argentina
Tenkrát v Mexiku
Tělo na tělo
Frída
Čtyři pokoje
Interwiew s upírem
Zkrat
Femme Fatale
Spy Kids

Ve filmu Sedmý hřích s Angelinou Jolie
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama