Poušť je krásná právě tím, že někde skrývá studnu

Keanu Reeves

11. prosince 2011 v 8:48 | mysteriouswolf
Keanu Charles Reeves ( 2. září 1964 v Bejrútu, Libanon) je americký rockový baskytarista a herec.

Keanu jako teenager zakotvil v Kanadě, kde v šestnácti letech začal studovat torontskou vyšší hereckou školu (High School of Performing Arts), odkud ho ovšem pro nesoustředěnost a vzpurnost po roce vyhodili.

V sedmnácti letech si začal vydělávat : nejprve v obchodě se sportovními potřebami, ale stále víc ho lákalo herectví a film.
Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v kanadské televizní show. První filmovou roli si zahrál v patnácti letech, ve filmu Lištičky.

Po několika malých úspěších se Reeves odhodlal k zásadnímu rozhodnutí, sbalit kufry a vyrazil do Los Angeles. Nejprve zde hrál role odpovídající jeho věku, tedy rebelující mladíky.

Film, kde si výrazně získal své fanoušky, byl Nebezpečná rychlost. Jako člen protiteroristického komanda v L.A. zachraňuje vyděšené rukojmí z jedoucího autobusu.

Keana poznamenalo v životě velké neštěstí. Když se mu po čtyřletém vztahu s Jennifer Symeovou mělo narodit dítě, přišlo na svět mrtvé. Mrtvá holčička dostala jméno Ava Archer Syme-Reeves.

V dubnu 2001 zemřela i Jennifer Syme, byla zabita při autonehodě. Je pohřbená vedle své dcery ve Westwood Village v Los Angeles.

Aby Keanu alespoň trochu zapomněl, ponořil se do tvrdé práce. Ve filmu Matrix (1999) si zahrál mladého hrdinu, který zachraňuje Zemi ze spárů počítačové struktury a ukázal se svým fanouškem opět v novém světle.

Když nenatáčí. vystupuje se svou kapelou Dogstars a pořádá turné po Americe, Kanadě, Evropě a Japonsku.

zdroj: osobnosti.cz
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama